27.3.12

Pis Ev Arkadaşlarım!!!

Çok sinirliyim blog! Ne hikmetse sana denk geliyor bu sinir sürekli sana kusuyorum ama affet pek bi insanım yok içimi rahatça dökebilecek - var da zamanları yok pek-
Bu seferki sinirimin nedeni ev blog. Ya da ev arkadaşlarım mı demeliyim! Evet,evet ev arkadaşlarım çok daha iyi çünkü çok daha münasip.Zira heyheylerimi tepeme çıkartanlar kendileri.
Evi b*k götürüyor! Bildiğin pislik içindeyiz ya! Her yer toz! Bulaşıklar dağ! Yemin ediyorum mikrobiyoloji anabilim dalının 300 senelik mantar stoğu bizim bir bulaşık ve buzdolabı temizliğimizden çıkar ki yine yemin ediyorum yeni türler keşfedilir de Türkiye Nobel'e oynar!
Olay şu:
Geçen haftasonu teee Moğolistan'dan arkadaşım geldi ziyarete. Ankara'yı görmek istiyormuş kendisi. Trinidad and Tobago'lu olan zat-ı muhterem Ankara'yı çok merak etmiş vs. E ben de kız o kadar geliyor.Ayıp olmasın diye evi temizledim. Bir öğleden sonramı ona ayırdım. Salon,banyo-tuvalet- mutfak...Cillop oldu yemin ederim. Haftasonu arkadaşım geldi. Kahvaltı filan yaptık haliyle. Dedik şımaralım azcık. Şımardık filan. Dedim ki bizimkilere toplayıverin az bişey var zaten. Biz de gittik eski meclisi ziyarete.
Akşam geldik biri odasında South Park izliyor -kahrolasıca South Park!- diğeri desen House mu izliyo futbol mu oynuyo öyle bişi! Embesillere toplamadınız mı diyorum "Ders çalıştık." demiyorlar mı! Allaaaaah! Çıldırmak işten değil!
Hayır hep ben temizliyorum bulaşığı filan sıkıldım artık! Tuvalet kağıtlarını bir kullanışları var umumi tuvalaetler daha temiz! Bi de ben temizim ayağına geçiniyor birisi iyice al satırı "la havle" diye giriş!
Hayır istediğim tek şey biten rulonun kartonunu çöpe at yenisini tak demirine! Yok! Yeni rulo yarı açık yarı ıslak öyle çamaşır makinesinin üzerinde!
Bi de dışarıdan söyledikleri var! Her taraf kebap,Burger King kokuyor! Hayır ağzını bağlayıp dışarı koymak çok mu zor! Git kendin at da demiyorum.Kapıya koyuyorsun kapıcı gelip alıyor yani.Olay bu! Ama yok!
Biri haftasonu elektrik süpürgesi tutmuş. Tam bulaşıklara girişecekken görmüşler ki lavaboda yemek artıkları! Vay efendim iğrençmiş de bulaşık yıkama istekleri kaçmış da! Pirinç lan o! Dün yedin onu embesil! Alıp çöpe atçan! Bahane arıyorum demiyor da mırın kırın ediyor!
Ben de bıraktım artık blog. Notlarım zaten yerlerde hiç çekemem valla. Kapatıp kapımı odamda kalıcam. Hem okulda da yemek artık 1 lira. okulda yicem isterlerse tüberküloz olsunlar umrumda değil. Zaten biri mal ikide bir midesini bozmaktan başka bişi yapmıyor. O kadar bakterinin yaşadığı ortamda doğal tabi.
Ne halleri varsa görsünler valla. Saygısızlığa tahammül de bir yere kadar!

Not: Bu yazıyı yazarken toz Türk kahvesi denedim. Nescafe gibi yapıyorsun sıcak suyla. "Dedim dandik bişi olur bu imamın abdest suyu gibi." Ama gayet başarılı. Bildiğin köpüklü damla sakızlı filan. Beğendim.

12 yorum:

 1. Pis ev arkadaşın olmaya gör! Titiz, temiz ve düzenli bir insan için başa bela! Bende vakti zamanında baya bir ızdırap çekmiştim :(

  YanıtlaSil
 2. Sorma Droplet deli ediyorlar beni.

  YanıtlaSil
 3. o fotograf gercek degil di mi?!!!?

  YanıtlaSil
 4. Yok değil ama emin ol aşağı kalır yanı yok evin!

  YanıtlaSil
 5. aykan başgana laf yok

  YanıtlaSil
 6. off çok fenaymış..tam benlik o kadar titizim ki 2 kişilik evimizi helede banyo mutfağı 500 kere temizliyorum:)domestos yüzünden astım olmam yakın..tahammül bile edemem yani ne diyeyim allah sabır versin:)
  bence paylaşın sırayla yapın hergün bulaşık sırası haftada bir temizlik sırası olsun mutfakta liste yapıp duvara asın yapan adını çizsin kimse kaytaramasın..bence en iyi yol bu.

  YanıtlaSil
 7. @Milena Ya aslında genelde yapıyorlar ama bazen ucunu kaçırıyorlar,deli ediyorlar beni!

  YanıtlaSil
 8. Gazi'de misin sen ? :D

  O değil de erkek erkeğe kalmak zor iş ya, erkek kız daha mantıklı geliyor bana her zaman, ama anlaşacak birini bulmak önemli tabi.

  YanıtlaSil
 9. Hacettepe'deyim...Bence kız erkek daha iyi ama ne yazık ki kızların ailesi pek sıcak bakmıyor işe =D

  YanıtlaSil

...

.....

...

...

Yorumlar....

Yorum.