7.10.11

Kafa Boşaltmaca vol. 6

Merhaba blog. Bir kafa boşaltmacayla daha karşındayım sonunda. O kadar dolu bir haftam vardı ki blog ancak bu hafta yazmaya fırsat buluyorum ki farkındaysan bir Kafa Boşaltmaca'yla karşındayım? Neden? Çünkü kafa oldu kazan! Boşaltmak lazım bi yerde...

Azı Gitti Çoğu Kaldı
Öncelikle ilk komitemizi başarıyla (!) atlattık sevgili blog. 70 aldım =( Üzgünüm;çünkü çok çok daha yüksek notlar alınabilitesi olan bir komiteydi. Çok da üzgün değilim zira 70 yeter de artar bile aslında. Sonuçta hem geçen seneki notlarımla hem de eminim bu seneki notlarımla ve de Kastamonu Tıp olmanın getirdiği dezavantajla MD-PhD programına seçilmem imkansız. Zaten cerrahi bir dala uygun bir PhD programı  da yok; ama farmakoloji iyi giderdi sanki demekten de alamıyor insan kendini.Neyse işte bunlardan dolayı geçsem de yeter moddayım anlayacağın o yüzden 70 ile seneye başlamak iyi geldi. Ama şöyle de bir durum var ki senenin en kolay komitesinden 70 almak...Dınınınınnnn....Gelecek komiteler...Korkuyorum...

Çalsak Çalsak ne Çalsak!?



Sorular çalındı! Evet blog yanlış duymadın.Çalındı değil de aslında sızdı daha mantıklı bu duruma. Efenim, şöyle ki bu komite ve gelecek diğer komitelerde bizim histoloji ve anatomi pratik sınavlarımız oluyor. Histolojide elinde boya kalemlerin-bildiğin anasınıfında kullanılan- giriyorsun.Veriyorlar sana dokuyu hadi yavrum çiz. Olay bu.Yanda da bizzat çizdiğim çok katlı yassı keratinize epitel görülmekte.Saygılar...

Anatomide ise masalarda kemikler...Boyamışlar her girintisini çıkıntısını. Çatır çatır soruyorlar, kağıda yazıyorsun. Ancak, sivri zekalının biri -ki okulda Jammer var lan!?- nasıl yaptıysa telefondan gönderiyor soruları. E yaratık, hadi gönderdin. İçeride 250 kişi var! Hocalar anlamaz mı bir şeyler döndüğünü? Nitekim anladılar ve sınav iptal edildi! Ve bomba olan ise ertesi gün sınavın sözlü olacağı duyuruldu!

Hayatımda böyle heyecan,korku,stres,adrenalin ne dersen de yaşamadım blog! Son masanın son sırasındayım bi de.Bekliyorum içeride, milleti kurbanlık koyun gibi alıyorlar içeri. Bi zor soruyorlar diyor biri,diğeri kolay...Kime inanacağımı şaşırdım, ambele oldum resmen.

Neyse sıra bana gelince girdik, olduk sınavımızı. Allahtan okulun en matrak anatomistleri geldi de kolay sordular blog =D Çatır çatır bildim sorulanları =D Pratikten de 97 ile geçtim. Sanırım histolojide kapsülü iyi çizemedim diye puan kırdılar; ama gel gelelim bir çöp adam çizmeyi bile beyhude bulmuş bendenizden çok da harikalar beklememek lazım.

Ölümüne Dehidrateyim!


Sınavdan sonra arkadaşlarla bizim evde toplandık ve bi arkadaşımızın yurtdışından getirdiği absinth'i denedik. Güzel, yeşil bişi. Anason mu desem meyan kökü mü desem keskin bir kokusu dolayısıyla tadı var. Özel bir kaşığı var -ki resimde görülüyor- onda şeker eritip içine öyle içiyorsun ve sindirim kanalın yanıp kül oluyor! Ama çok lezzetli =D Pek kafa yapmadı bize yüzde 55 alkollüydü ve çok içmedik. O yüzden olduğunu sanıyorum.Yoksa sağlam içeni zımbalar gibi de bir his yok değil içimde. Sonra arkadaşlarıma tavuklu pilav yaptım ve onların mest oluşlarıyla sonlandı akşam.

Cuma'nın bu kadar eğlenceli geçmesine inat sevgili kader ağlarını ördü ve ben hafta sonu zehirlendim! Ya da her ne kadar arkadaşlarım tarafından gastroenterit şeklinde yüzeysel geçiştirilse de bence kolera olma olasılığı daha yüksekti! Bütün hafta sonu diare aldı başını gitti! Susuzluktan ellerim filan buruştu böyle. 3 gün filan böyle sürdü ve geçti. Olan benim boş haftasonuna oldu =( Arkadaşımla da buluşamadım!

Allah kimseyi dehidratasyonla sınamasın valla...

İkinci Komite Gelir Hoş Gelir
Tabi vakit kaybetmeden ikinci komiteye başladık blog.Kas ve Periferik Sinir Sistemi! Oyşhh!!! Bildiğin adı bile insanı ürpertiyor! Kas sinir dediğine bakma damarları da var bu işin! O da ayrı bir giriyor doğrusu! Ve bu komite programını görsen kafanı kaşımayı düşünecek vaktin yok! Sabah 8.40'tan akşam 17.30a kadar ders,lab.! Paso dolu anlayacağın! E haliyle ben de n'aptım bu böyle olmaz, valla yetmez dedim ve 9 günlük bayram tatilimi Ankara'da ders çalışarak geçirmeye karar verdim.


İnşallah iyi etmişimdir blog =(


Not: ER izlemeye aşladım ve nasıl oldu da daha önce izlemedim diye kendime kızıyorum!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

...

.....

...

...

Yorumlar....

Yorum.