18.3.12

Nur Topu Gibi Bir İftiram Oldu!

Çok sinirliyim blog. Hayır, nasıl da duymayacağımı düşündüler? Hadi duydum diyelim benden nasıl bir reaksiyon bekliyorlar? Hadi reaksiyonu aldılar diyelim kırtasiyeci abinin buna inacağına nasıl inandılar?

NEYİN KAFASINI YAŞIYORLAR BUNLAR BLOG!!!??

Bugün öğlen suları itibariyle ilk iftiramı almış bulunuyorum sevgili blog. Vatan millete hayırlı olsun!

Olay şu:
Hacettepe'de iki adet kırtasiye öğrenci notu çıkarmak suretiyle tıp eğitimine gerekli katkıyı yapmakta, yer yer de öğrencilerden dualarını almaktadır; ancak çok da anlaşılacağı üzere bu iki kırtasiye -  no 1 ve no 2 diyelim - birbirleriyle pek anlaşamazlar. Ticaret sonuçta. Doğal.

Ben no 1'e not yazan öğrencilerden oldum. Yazdığım nota özenir, gerekli şeyleri yazar, önemli yerleri belirtirim. Textbooktan neyin, bilginin doğruluğunu kontrol ederim vs... No 1 kırtasiyeden memnunum sonuçta ve kalkıp da kimseye: " No 1 en iyisi. No 1! Git oradan al! No 2'yi salla!" demem! Kazık kadar adamlarız sonuçta. Herkes kendi istediği yerden alır. İstediğini yapar. Bana ne!

Ancak bir sorun var ki çok can sıkmakta. Yer yer no 2 kırtasiye, no 1 kırtasiyenin notlarını ele geçirip çoğaltıp cüzi bir fiyata satmaktadır ki ticaret etiğinde çok da iyi yeri olduğunu düşünmediğim bir eylemdir.

Peki bu bana nasıl yansır?

"Ben notumu yazar geçerim." modda bir öğrenci olduğum için bugün yapılanlar benim kanıma dokundu! Bildiğin kızdım blog ki şu an bile ellerim titriyor yazarken!

Bugün, ben bir eğitim için okuldaydım ve ev arkadaşım not almak için no 1 kırtasiyeye gitmiş. Orada bir kaç kızın kırtasiye sahibinin başına toplanmış "Notları no 2 kırtasiyeye Serdar veriyor!" dediklerini duymuş.

Nassssssııııı yaaa!? "Şşşş, Hoooppp çüşşşş lan!" der orada bi insan! Nitekim dedim de. Neyin kafasını yaşıyorsunuz siz yaa!

Görseniz söyleyenleri de...Amfiden göz aşinalığıyla filan tanıyorum. Ses tonunu bilmiyorum kızın o derece!
Sen kimsin de bana iftira atıyorsun ya!? Muhabbetim olsa. YOK! Kavgalı olsam! YOK!
Bildiğin durduk yere kuyruk kurtarma çabasına bendenizi günah keçisi bellemiş akıllı(!) arkadaşlarım(!) güya beni ispiyonluyorlar!

Az önce no 1'in sahibiyle telefonda konuştum: "Sen merak etme, benim sana güvenim tam. Aldırma onlara." dedi; ama benim içimde kızgınlık ve daha çok üzüntü kaldı blog...

Ve ilk kez karşılıksız kötülüğe maruz kaldım...İnsanları masum sanmamalıyım...

6 yorum:

 1. eğlendirdin bizi gece gece. eyvallah.

  YanıtlaSil
 2. Bence de komik bu düşünceler...

  YanıtlaSil
 3. Üniversitede neler oluyor neler?!! Bu daha başlangıç Serdarım.. Bence sen bu kızları ne yap et öğren ;)

  YanıtlaSil
 4. Öğrendim.Yarın konuşmayı düşünüyorum kendileriyle.

  YanıtlaSil
 5. Üniverste de 1. sınıfta bizde iftira olayı yaşamıştık.Hocanın tüm sınıfa ulaştırın diye verdiği notları sadece bir grup arkadaşına verip .Sonrada biz hocayla bu konular yoktu vs diye konuşunca foyaları ortaya çıkan arkadaşlar arkamızdan hocam biz onlara verdik çalışmadıkları için öyle söylüyorlar demişlerdi.Neticede alt tarafı bi sınavdı şahsen ben onları çalışmadan da yapmıştım.Mesele düşük not almak değildi yani.Mesele yalancı iftiracı olmalarıydı.Ve onların yüzünden kalacak olanların olmasıydı.Şimdi öğretmen oldular bir yerlere.Görsen kendilerini facede süper öğretmen olarak tanıtıyorlar.Gülüp geçiyorum.:)İnsanlar bir garip ya.Düşündümde sonrada olmuştu öyle vakalar.Üniverste not için şu için bu için iftira olayları oluyor maalesef.Sen takma boşver en azından sana inanılmış.Ben anlatsam daha uzar yani iftira olaylarını.

  YanıtlaSil
 6. Olum çok geç anlamışsın lan... Mezuniyetten sonra falan anlamadın allahtan.. Angara la burası..

  YanıtlaSil

...

.....

...

...

Yorumlar....

Yorum.