8.9.12

Kafa Boşaltmaca vol. 9

"Kafam doldu. Artık boşaltmanın vakti geldi."
İşte tam da bu cümlenin ardından yapılacak şeyi yapıyorum sevgili blog takdir edersin ki..."Kafa Boşaltmaca vol. 9" Aslında sevmiyorum böyle herşeyi bir araya yazmayı ama ardarda 5-6 gönderi de girmek istemiyorum. Neyse, hadi bakalım...

Bütünümü parçaladın Bütünleme!

Evet şurada da azıcık bahsettiğim üzere bütünlemeyi geçtim blog! Artık dönem 3'üm! Geçtim,geçtim ama geçene kadar akla karayı seçtim yemin ediyorum! Temmuz sonuna kadar ders ders! Beynim jöleye döndü valla. İki haftada anca kendime gelebildim. Gerisi malum: staj
Arkadaşım İzel'le bütünlemeye çalışırken hop oturduk hop kalktık. Resmen manik depresif bişi olduk blog. Birbirimizi gaza getirmeler,karşılıklı iç dökmeler filan. Hani filmlerde vardır ya sorunlu kahramanımız içki alışkanlığından kurtulmak için onu "Hoooşgeeeldiiin Bıdı Bıdı" diye karşılayan gruplara girer. Aynen öyle bir gruptuk adeta. Valla İzel olmasa zor atlatırdım sanırım. Birbirimize attığımız spot bilgi sms'leri resmen 3-4 soru yaptırdı sınavda. Hem de sadece okula yürürken bakmıştım. Düşün artık gerisini.
Neyseki İzel de Cansu da İltürk de Kağan da Yağmur da hepsi geçti =D O yüzden çok mutlu oldum. Kalanlar da oldu tabii ve ben çok üzüldüm =( ama yapacak bir şey yok sanırım. Umarım çok çok daha rahat bir yıl geçirirler. Allah kimseye şu lanet bütünleme stresini yaşatmasın yemin ederim. İçinde plaj şemsiyesi taşımak ile eşdeğer bir hissiyata sahip herhalde. O yüzden şimdiden dönem 2 arkadaşlara uyarılarım;

  1. SAKIN BÜTÜNLEMEYE KALMAYIN!
  2. Kalırsanız sakın telaşa kapılmayın. Sakin olun.
  3. Kesinlikle anatomi çalışmayın (final için değil bütünleme için söylüyorum dikkat!)
  4. Anatomi için harcayacağınız çabayı Histoloji-Fizyoloji-Embriyoloji ve bilimum küçük dersi yutmak için kullanın.
  5. Bizde bütünleme finalden kat ve kat kolaydı. Final ise geçen senekinden kat ve kat zordu. Çıkmış sorulara aldanmayın!
  6. Size moral verecek insanları yakınınızda tutun. Uzun süreli bir konuşma paketi alın. İhtiyacınız olur.
  7. Son belki de en önemlisi: 1. maddeyi UYGULAYIN!


Staj Staj Diye Nicesine Sarıldım...Benim Sadık Yarim Genel Cerrahidir


Şurada biraz da olsa bahsettim aslında. Bu yaz içimde kalmasın diye bir aylık stajımı 15 gün'e kısaltmak suretiyle genel cerrahide staj yaptım blog ve harikaydı! Eğer dönem 2-3 vs. iseniz cerrahi bir şeyler öğrenmek için ideal yerlerden kanımca. Özellikle yazın asistanların çoğu tatilde olduğundan ve servisler tamamen dolu olduğundan asistanların stajerlere resmen ihtiyacı var. Yani ben gidip de ne yapacağım demeyin zira gayet de işlere çok yardımcı olabiliyorsunuz. Hastayla iletişim,basit işlemlerin yapılması,hastane ortamı vs. çok ayrıntıya girmiyorum zira bir önceki yazımda bahsettim ama gerçekten güzel bir deneyimdi. Özellikle hastalar!
Emin olun birbirinden cins demeyeyim de farklı hastalar var blog. Kavga edenler,çok konuşanlar,hiç susmayanlar veya ağzını bıçak açmayanlar. Pimpirikler,yaşlı teyzeler,aksi amcalar...hepsi var anlayacağın. Hasta yakınlarından bahsetmiyorum bile. onlar ayrı bir yazı konusu olur zira.

Demek istediğim staja gidin...Özellikle cerrahi bir staja...Pişman olmazsınız ;)

EMSCon'12'yi de gerçekleştirdik!

Eveeet, bütünlemeyi sağ salim geçtiğimi öğrendikten sonra bendeniz boş durur muyum? hayır efendim durmam. Hemen stajın yanında bir işe daha el attım ya da attık desem çok daha doğru olur ve EMSCon'12 nam-ı diğer Avrupa Tıp Öğrencileri Kongresi'ne hazırlanmaya başladık. Sağ olsun Enise ve Barış başladı işlere de kongre hazırlıklarına başlamış olduk organizasyon ekibi olarak.

Kongre konumuz Radyoloji'ydi. Sene içinde yapılanlara ek olarak artık organizasyon işleri daha ağır basıyordu yapılması gerekenlerde ve biz hocalara gitmekle başladık işlere....Yavaş yavaş bilimsel programımız oluştu. Daha sonra sosyal program işleri için uğraşacaktım ki hobareyyyy ben tatile gittim =D
Tatilde olduğum için de sadece kayıtlarla ilgilenebildim;ancak o bile başlı başına bir iş valla sevgili blog. Küçümsememek lazımmış,anladım...
Sonuç olarak güzel bir kongre gerçekleştirdik sanırım. Yani katılımcılara sorduğumda çoğu memnun olduğunu söyledi. Umarım kibarlıktan öyle öylememişlerdir de gerçekten yararlı olmuştur. Şahsım adına konuşursam organizasyon komitesi olarak çok uğraştık, bir ton zorlukla karşılaştık. Hocalarımızın sunumları ise bence mükemmeldi ki sadece Emin Kansu 'nun bile kongremizde olması inanılmazdı! Zira kendisi İskender Sayek ile beraber ideal hekim profilimi oluşturmakta. Hayranıyım adamın!
Onun dışında alanında inanılmaz sayılan bir çok isim misal kongremize katılım göstererek geleceğin hekimlerine deyim yerindeyse ışıklarından bir parça verdiler. Katılım gösteren her hocama tek tek teşekkür etmek resmen az az ve çok az!

Dönem 3 Gelir, Hoş Gelir....

Çıh! Gelmedi tabisi de sevgili blog...EMSCon'12 derdine ilk 3 günü kaçırmış olsak da 3.sınıf derslerinin son iki gününe girdik. Girmez olaydık!
Hiçbir şey anlamıyorum blog. Amfi hınca hınç. Herkes bir heves derse gelmiş.Ortam boğucu ve uykuya davetiye çıkarıyor. Hocalar her hastalığı bildiğimizi düşünerek ders anlatıyor ve ben bitiyorum! Sağıma soluma bakıyorum neyse ki tek böyle durumda olan ben değilim! Herkes öyle! Kimsenin ne yazptığından haberi yok! Okuyoruz ama...nasıl sorusu akıllarda...Yar yine bana kırtasiye notları modu açmış bulunmaktayım anlayacağın sevgili blog...

Tatil Tatil Tatil....


Eneeee e ben tatilimi anlatmayı unuttum! Neyse ona da şurada azıcık yardırayım.

Efenim tatile bendeniz bu yaz Fethiye'deydim...Daha sonra da Bodrum'da...(vuuu beybi beybi)
Fethiye'ye ben direkt Ankara'dan geçtim. Gittim paşa paşa 10 saat yolumu vardım caaanım otelime. Bizimkiler de öğlen gibi geldiler İzmir'den ve tatilim başladı.
Tatil denirse tabi!


Ya blog afedersin de tüm yıl zihinsel olarak pelteye dönmüş benden ne beklersin sen? Şezlongta havuz başında yatıp kitap okumak di mi? Evet ben de aynen öyle düşünmüştüm ama gel gör ki annemler öyle düşünmedi. Gez gez bitmedi lanet olası Fethiye! Ölüdeniz,Saklıkent,Gizlikent,orman kampı! hayır tamam çok güzel yerler -bkz: fotoğraflar- şelaleler filan ama hacı ben yorgunum yaa yorgun! Dinlenmek istedim.Çok mu şey istedim!
Gittiğimiz orman kampında insanlar çadır kurmuş yazlıkçı olarak yaşıyorlardı. Arabayı park ettik. Eşyaları aldık yürüyoruz denize doğru. Çamlık,ormanlık,cırcır böcekleri vs....Nasıl güzel! Ve beni kahreden görüntü: Çocuk iki ağaç arasına kurmuş hamağı açmış Jean Christophe Grange okuyor! Hayatımda hiçbir şeyi bu kadar kıskanmamıştım ve kıskanmayacağım! Çocuk orda tatil yapıyor bense dilim dışarıda eşya taşıyorum sahile!

Neyse sonuç olarak İzmir'e döndüğümüzde dinlendim -sayılır-...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

...

.....

...

...

Yorumlar....

Yorum.