24.3.13

Post-Komital Kafa Boşaltmaca

Selam blog...Sonunda dönebildim sana ve en boş günümde oturdum klavyenin karşısına bu dönüş için. Neden en boş günüm? Çünkü cuma günü "Ürogenital Sistem" komitemizi hanımızla şanımızla atlattık. Patoloji ve Pediatri ağır yaralar bıraktı ruhumda o yüzden bu konuda konuşmak istediğimi sanmıyorum.

14 Mart'tan başlayalım. Biliyorum 10 gün geçti üzerinden ama ancak yazmaya fırsat buldum blog. Öncelikle tüm hekim ve hekim adaylarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum. Umarım bir gün hakettiğimiz yere geliriz de daha güzel kutlamalar, hekime şiddetin gölgesinin düşmediği eğlencelerle kutlarız bayramımızı.

Gerçi ben çok güzel kutladım. O konuda şüpheniz olmasın. Hacettepe'nin neredeyse kendisi kadar marka olan "Mantar Topluluğu"nun düzenlediği "14 Mart Tıp Balosu"na gittim. Ama ne gitmek! Ne kadar sinirim stresim varsa Hilton'da bıraktım eve geldim pamuk gibi blog. Hayatımda bu kadar oynamışlığım var mı? Evet var ama bu da en azından ilk 5'e girer. Rakı da şişe de durduğu gibi durmayınca aşırının aşırısı eğlendim. Hocalarla karşılıklı göbek atmalar,halaylar,kafaya kravatı bağlayıp sahneye fırlamalar...Neler neler...Sonrasındaki sarhoşluğum ise ayrı bir durum. Allahtan çok temiz sarhoş olurum. Öyle hır gür çıkarmam,kusmam etmem. Arkadaşlarım sağ olsun toplayıp eve gönderdiler taksiyle ama allahtan apartmanın giriş kapısı elektronik anahtarlı oldu da şıppadanak içeri girdim yoksa o kafayla geceyi sokakta geçirmem işten değildi nitekim yukarıda da kapıyı ev arkadaşım açtı iyi ki. Sonra tabi ben en sarhoş halimle geceyi anlatışımı videoya çekmeyi de ihmal etmedi pislik! Alkolden soğudum yemin ediyorum.

Bu küçük kaçamaktan sonra kendimizi kendimizi komite çalışmasına verdik haliyle ki onu da cuma olduğumuzu söylemiştim bu yüzden bu 2 günümüz boştu ve ben sanırım sırf bu yüzden arşlardayım mutluluktan.

Komiteden sonra lanet olası biz çalışırken unutmabeni mavisi olan hava komite günü fırtınalar kopardı. Yok böyle bir yağmur ya! Ama olsun bizi durdurmaz azıcık su dedik ve Bahçe'liye gittik. Bigos'a (tıkla). Çok güzel bir mekan. Fiyatları biraz yüksek gibi ama kalitesini düşündüğünüzde aslında gayet uygun bile gelebilir. Çünkü yemekleri gayet iyiydi. Ben tok olduğumdan yemedim bir şey ama arkadaşların yemeklerinden tattım. Güzeldi.


Oradan grubumuzun bir kısmı Guiatar Hero'ya geçerken biz İzel'in önderliğinde Brothers'a geçtik. Canlı müzik vardı ama mekan yoktu. yani erken olmasına vurdum tabi ama mekan bomboştu! Adamlar çalıyor ama kimse yok ki...biz de 5 kişi eğlenmeye çalıştık =D Ama daha sonra bizimkiler gelip biraz da mekan kalabalıklaşınca eğlendik.Hele ki Sezen Aksu şarkıları çalmaya başladığında. Mekandaki kızlara yalakalık yapacağım diye solist de azıcık sağıtmasaydı iyi olacaktı da artık işte o da kusuru olsun.

 Dün gece arkadaşlara gittim "Beer Pong" oynamaya ve Greek'te görüp özüm özüm özendiğim oyunu arkadaşların masaları birleştirmesiyle oynadık. Bayağı bayağı heyecanlı. Ve ilk kez oynayan ben takım arkadaşlarım sayesinde hep kazanan tarafta oldum. Bu sabah da aynı arkadaşlarımla harika bir kahvaltı yaptım. Yan apartmanımızda oturuyorlar ve liseden bir arkadaşları da ziyarete gelmiş. Krepler,simitler,ballar,reçeller...Sanki yıllardır kahvaltı yapmıyormuşçasına yedik. Krepteki ustalığımı onlarla da paylaşmanın haklı gururundayım.

Dün de poğaça yaptım ama ne zorluklarla. Çünkü el emeği göz nuru hamurum. O kadar mayalanıp kabarmasını beklediğim hamurum "Löp" diye yere düşünce bir acı,bir çığlık,içimden bir parça koptu blog. Çok sinirlendim ve diğerini rastgele göz kararı yaptım ve inanır mısın, inanılmaz oldu.

 Aslında olay şu: Yöneticimizin eşinin geçen hafta sanırım günü filan vardı. Kadın da bize kalan kurabiye,börek,mercimek köftesi neyin yollamış. Allah razı olsun çok makbule geçti;ama benim ailemden gördüğüm gelen kap boş gönderilmez.Ayıp;ama sınavım da var. Ondan dedim ki haftasonu bir şeyler yapar götürürüm. Ya da ne bileyim bir şeyler alır, yollarım. Fakat sınavdan bir gün önce kapıcımız elektronik anahtarların yedeklerini getirdiğinde "Tepsi varmış bir de onu alabilir miyim?" sorusuna benim caaanım (!) ev arkadaşım "O kirli.Biz onu yıkamadık." gibi öküz bir cevap verince bende tabi bir utanma bir eziklenme oldu. Dedim "Haftasonu ben vereceğim tepsiyi." Ondan bu kadar özendim poğaçaya. Bari topumuzu öküz bilmesinler diye. Nitekim çok hoşlarına gitti tepsiyi dolu görünce bir şaşırdılar filan. Çok eğlendim o ifadelerini görünce.

Şu yazıyı da temiz odamdan yazıyorum. Komite komite diye odayı b*k götürmüş affedersin. Temizledim de rahatladım. Mutfağı da temizledim mi üstüne de bir film çakarım. Oh mis! Üstelik akşam arkadaşım Hazal da geliyor. OOohh...değmeyin keyfime =) İnşallah önümüzdeki komite güzel olur....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

...

.....

...

...

Yorumlar....

Yorum.