8.3.10

Karışık Durumlar...

Şu anda mutfaktayım ve ocakta kızaran patateslerin cızırtısı eşliğinde yazıyorum bu yazıyı.Tabi bu ayrıntıyı niye sizle paylaştığımı bilmiorum.İçimden geldi herhalde.Neyse…


Berbat bi haftasonu geçirdim sayın izleyen.Aslında her şey güzel gidecek gibiydi cumadan.Planlar yapılmış,çalışılacak dersler vs. sıraya dizilmişti.Taa ki akşama kadar.Akşam bizinkiler kapıştı.Ben annemin yanında yer alıp kardeşlerimi de fişnikleyerek babama karşı ayaklandırdım.Tek suçum bu diyecem ama haksız olan tamamen babamdı.Haftasonunda bildiğin küs oturdular.Ama kader ağlarını her zamanki gibi acımasızca ördü ve barıştılar.ŞİMDİ ONLAR İÇERDE MIRÇ!BENSE PATATES KIZARTIYORUM!! Bak,buldum neden mutfakta olduğum ayrıntısını verdiğimi.

Sonuç. Olan bana oldu sayın okur.Benim babamla aram bozuldu ama biliyorum barışıcaz yakında.Küs kalamayız zira.Sadece kabak benim başıma patladı.O yani…O zaman ne yapmıyoruuzzzz?? İki kişinin arasına girmeye kalkmıyoruz,kalkanları da uyarıyoruz.

Onun dışında bugün YGS’yi çok mu ciddiye alıyorum diye sorguladım kendimi.Bu nasıl mı oldu?Anlatayım.

Bugün pazartesi olduğu için alışagelmiş olarak dershane kapalıydı.Yani ders mers hoca neyin bulamazsınız pazartesileri. Ama gel gör ki Çağlar hoca –ki kendisi, kendisinden tarih dinlediğim insanlar arasında en sempatik,cana yakın öğretmen tahtına oturmuş bi insan- bugüne ek ders koydu. Kadın üşenmedi,kendi tatilini heba etti,sırf konu geç kalmasın diye ders koydu yaa!

Ve tabi her şey bununla başladı. Hoca üç sınıfı çağırdığı halde gele gele 11 kişi geldi!!!Haa bu beni çok mu etkiler,hayır!Tam tersi,canıma minnet. Mis gibi rahat rahat dinleriz dedim. Gayet de rahat ders işledik.Taa ki çağrılan diğer –artık düşük sınıf gibisinden bir ezme yapmayayım ama not ortalaması bizim sınıf gibi olmayan sınıf diyeyim- sınıftan bir iki –bu kelimeyi abartmayacağım- “zıpçıktı” derse girene kadar...O güzelim tarih dersi zıvanadan çıktı. Hocanın o motivasyonunun,anlatımının düşüşünü görmeliydiniz. İçim parçalandı.

Yani o an insanların bu kadar lakayit olması performansımı düşürsün mü yükseltsin mi bilemedim.Bi yandan sınav kolay olcak takma bak,millet takmıyo diyorum.Bir yandan da alarm zilleri çalıyo.Kendimi şaşırdım valla!!

Dersten sonra arkadaşlarla, yaptığım tarçınlı-zencefilli kurabiyeleri yemek gayesiylen bir yere gittik. Her ne kadar çay berbat olsa da sohbet şahaneydi ve gerisi bahaneydi. Daha sonra konu Dünya Kadınlar Günü’ne geldi. Bir arkadaşımız bu günün gereksiz olduğunu,eşitlik sağlamak için,kadının ezilişine tepki olduğu için doğduğunu söyledi ki bu günün bizzat kendisinin eşitsizlik yarattığını belirtti. Bunu da “Neden o zaman Dünya Erkekler Günü yok?” şeklinde bi düz mantıkla oluşturduğu için bizden epey bi kahkaha aldı =)

Kendisi İzmir’in göbeğinde,Avrupa’nın orta yerinde - =) – yaşadığı için kadınların neler çektiğini bilmediğine kanaat getirdik tabii.

Onun dışında pek de bir şey olmadı bu gün. Haa,bi de İzmir’e bildiğin çamur yağdı,daha da yağacak gibi…Bakalım artık inş. yağmaz ama ne demişler: Başa gelen çekilir…

Not: Tüm bayanların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım. Eşitlik,hak,hukuk ayrı mesele o konu çok uzar ama şunu söyleyeyim ki neler düşündüğümü anlayın.SİZ OLMASAYDINIZ,BİZ OLMAZDIK…İyi ki varsınız…Teşekkürler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

...

.....

...

...

Yorumlar....

Yorum.