28.3.11

NIGHTMARE RETURNS: KOMİTE!


Amma uzun zaman olmuş bloga yazmayalı. En son  şuradaki 25 saatlik Ankara-İzmir arası maceramdan (!) sonra bir süre ara vermişim sanırım yazmaya, farkında değilim.

Peki bunda blogspot.com’un kapanmasının rolü var mı? Yok tabii ki! Yahu akadaşım, kardeşim,canım gülüm hakim beyim. Hiç bi çoluğun çocuğun yok senin? Hiç mi torunun amca oğlun yok? Onlara sorsana. DNS ayarlarını yaparak gayet rahat, ne var ne yok giriyorsun internet sitesi adına. E herkes girdikten sonra bize iki "tık" attırmaktan başka ceza vermemiş oluyorsun, farkında değilsin. Hayır yapan cezasız kalsın demiyorum; ama farklı bir yaptırımın uygulanmasının gerekliliğini görmek bu kadar mı zor? Ya bi densiz için benim gibi, efenime söyleyeyim zehirli sarmaşık gibi işinde gücünde insanların da bi yazma keyfi var yani bi yerde onları bundan mahrum etmek doğru mu? Hukuk fakültesinde bunu mu öğretiyolar çocuuuum!?

Neyse biz, cezaların bi işe yaramadığını söyleyip esenlikler dileyelim yüce adaletimeze de bana gelelim.

ANAM =S Bittim ben blog! Komite 3 var 8 Nisan'da. Şimdi bilmeyen insanların, “Oha, daha iki hafta var lan!?” “Yok artık çalışmaya başladım deme sakın!” “ Eee, noolmuş canım varsa. Benim de doğum günüm o gün mesela” gibi cümleleri fikren ve fiilen ortaya koyan insanlar olacak bu yazıyı okuyan,biliyorum. Ama bilmiyorsunuz. Bu komitede ben değil sanırsam herkes batacak.

Bi kere soru sayımız arttı. Şimdi çoğuna göre bu iyi bir şey.Zira yapamadıklarımızın yerine başka sorular olacak, yok sorunun etkisi azalacak cart curt... Sorusu artacak dersler -ki bunlar psikiyatri,halk sağlığı,spor hekimliği,kalp hastalıkları,iç hastalıkları gibi dersler olup ders değil “Yahu bu çocuklar tıbba gelmişler,bir iki bir şey gösterelim bilinçlensinler. İlk iki komşte biyokimya, organik kimya verdik bir şey öğrenmediler. Bari şunlara AIDS, Kalp Hastalıklarından korunma, efenime söyleyeyim, Bellek neyin öğretelim de kör cahil çıkmasınlar. Komşu teyzelere, yeniyetme ergenlere bir iki  bir şey anlatsınlar.” amaçlı giriş konuşmaları olduğu için boşu boşuna bir de bunları okumak zorunda kalacağım . Zira bunları dönem 3’te dönem 4’te kafamıza vura vura- yumuşattım bu ifadeyi- öğretecekler. Her şey yüzeysel olacak sözde de sınav soruları öyle değil işte! Bu da insanı ister istemez bi strese sokuyor hani.

Bu komite mikrobiyoloji var. Bakteri, mantar, parazit...Koptuk, gidiyoruz.  Ve sürpriz! Bunlar da giriş dersleri. Genel özellikler filan. Aslını dönemm 3’te kafamıza vura vura öğretecekler. Ve benim kafam Latince isimlerle dolu. Hayır, Latinceden şikayetçi değilim bilakis en sevdiğim olay. Neden bilmiyorum ama Latinceyi aklımda tutmak sorun değil benim için. Ve şöyle bir şey var: Mikrobiyolojide öğrendiklerimizi  ileride işimde kullanacaksınız. O yüzden öğrenmek zorundasınız ve aklınızda kalıyor ama bir biyofizik!

Allahım o ne! Ruhumu teslim edeceğim. Ne dandik, ne öğrenilmesi gereksiz, nasıl bir şey o yaa! Anlatan hocaların anlatımlarının da pek yardımcı olduğu söylenemez ki derse sadece uyumak için gelip "Ninni gibi geliyor abi, nasıl rahat uyuyosun anlatamam. " diyen insan biliyorum. Örnek soruları çözemiyorsunuz ki yapmanız gereken topu topu formüle koymak değerleri...De değerler manyak! Değerleri giriyorum hesap makinesine,yavrucak ağlıyor resmen bu ne diye! Dile gelse küfredecek makine.Yukarıdaki devreyi al hücre zarına uygula.Hah işte biyofizik böyle bir şey sayın okur. Sonuç : Tırs mod on.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

...

.....

...

...

Yorumlar....

Yorum.